Jakie regały do piwnicy warto kupić?

Bałagan w piwnicy może niezwykle niekorzystnie wpłynąć na własną możliwość znalezienia tam jakichś przedmiotów. Długie godziny wyszukiwania mogą efektywnie odciągnąć nas do korzystania z miejsca piwnicznego w ogóle. Na szczęście jeśli wybierzemy dobrego typu regały do piwnicy, to kłopot będzie rozwiązany. Niestety wbrew pozorom wybór odpowiednich regałów do piwnicy nie jest łatwym zadaniem, zatem, na co trzeba zwracać uwagę?

Wybieramy regały

Wszystko winno zacząć się od wymierzenia wszelkich wymiarów pomieszczenia piwnicznego. Istotna jest szczególnie wielkość, bowiem na jej bazie przeprowadza się wybór danych regałów. Więc także sprzątnijmy pomieszczenie przed wymiarami, tak aby przygotować je w sposób prawdopodobnie jak najbardziej dobry. Potem powinniśmy przejść do drugiego kroku, lub wybrania samych regałów. Tu ofert jest bardzo dużo. Można zastosować tradycyjną wersję z półkami, natomiast też możliwości specjalne, jakie mogą również mieć przegródki oraz odmienne udogodnienia.

Wybierając regały do piwnicy (https://www.e-regaly.pl/) w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na śrubki do nich dane. Powinny one być duże oraz dość długie, by pod wpływem ciężaru nie urywały się. Inną istotną rzeczą jest wielkość i wysokość regału. Potrzebne jest odpowiedzialne pomierzenie miejsca, dzięki czemu unikniemy stresu połączonego z “upychaniem” innych fragmentów konstrukcji. Dzięki pełnej palecie artykułów tego rodzaju dostępnych na rynku możemy też dostosować do własnych potrzeb wytrzymałość danych półek.

Istotne są parametry

Ważne, aby zrobienie regału było bardzo dobre. Półki oraz cała budowa muszą znosić nawet duże obciążenia. Odporność (to, ile określona półka jest w stanie unieść) powinna mieć niemal 200 kg. Słoje z przetworami, puszki z farbą czy narzędzia nie należą do najmniejszych przedmiotów i należy je przechowywać na dosyć dużych półkach. Także całość konstrukcji musi być bardzo wytrzymała, należałoby więc od czasu do momentu sprawdzić każdą śrubę, lub w miarę wykorzystywania nic się nie rozluźniło.

Regały metalowe


Są one zwykle trochę tańsze od tychże drewnianych, ponieważ w pewnych sklepach można je kupić już za 50 zł. Należy natomiast pamiętać, iż identycznie jak w wypadku wszelkich pozostałych artykułów, owe najtańsze zazwyczaj nie spełnią własnych wymagań. Regały owe są nierzadko wykonane z aluminium niskiej klasy, poprzez co nie są w stanie podtrzymać takiego ciężaru, jaki deklaruje ich wytwórca. Łatwo więc mogą ulec zniszczeniu oraz stać się całkiem niepotrzebne.