Mało miejsca w piwnicy? Warto wybrać regał metalowy

Urządzanie niewielkiej przestrzeni to wyzwanie. Łatwiej temu podołać, gdy wiadomo, co się wtedy najlepiej sprawdza. Gdy do urządzenia jest piwnica, to dobrym pomysłem jest wstawić do niej regał metalowy. Prosta konstrukcja, typowa dla powierzchni magazynowych, sprawdzi się na małej powierzchni.

Pojemny regał z półkami do piwnicy

Każdy taki regał ma kilka półek. Dotyczy to tych o typowej, najczęściej wybieranej wysokości (od 1,8 do 2 m). To duża wysokość mebla. To regały do piwnicy, które pozwalają dobrze wykorzystać przestrzeń. Są pojemne. Jeśli nawet zmieściłby się tylko jeden, to pomieści spore zapasy żywności czy inne zbiory. Głębokość półek może być różna. Im jest większa, tym i większa pojemność.

Ważna cecha: lekkość wizualna regałów metalowych

Regały metalowe magazynowe są solidne. Nie jest to jednak umeblowanie, które przytłoczyłoby przestrzeń. Jest wręcz przeciwnie. Taka konstrukcja prezentuje się lekko. To zasługa użytego materiału, czyli metalu. Metal daje wrażenie lekkości. Jest to także zasługą budowy, jaką mają regały o przeznaczeniu magazynowym. Są minimalistyczne. Brak im nawet zabudowanego tyłu czy boków. Mają tylko to, co potrzebne dla zapewnienia stabilności i wytrzymałości konstrukcji. Warto wybrać takie regały do piwnicy, gdy ważne jest, by nie pomniejszać optycznie przestrzeni. Warto się o to troszczyć. Dzięki temu unika się wrażenia ciasnoty i jest bardziej estetycznie.

Inne ważne zalety metalowego regału magazynowego


Regały, które tworzy się z myślą o magazynach, garażach, piwnicach, mają dużo zalet. Jeśli wziąć pod uwagę tylko te, które ważne są przy urządzaniu małych powierzchni, to warto wymienić:

  • wytrzymałe półki, czyli uniwersalność regału,
  • części do samodzielnego złożenia,
  • łatwy i szybki montaż.

Półki w takich regałach wytrzymują duże obciążenia. Daje to meblom uniwersalność. Na półkach można umieścić wszystko to, co zwykle trafia do piwnicy. Na niewielkiej powierzchni taka zaleta regałów ma znaczenie. Wstawi się jeden lub dwa, więc muszą być uniwersalne. Dzięki temu, że konstrukcja jest w częściach, łatwiej znieść regał do piwnicy. Jak jest mała, to zwykle i droga do niej nie jest komfortowa. Łatwy i szybki montaż to zaleta ważna nie tylko z uwagi na to, że dla niektórych takie prace są trudne. Korzystne jest to na małej przestrzeni. Nie ma wiele miejsca do pracy, nie ma za bardzo gdzie rozkładać poszczególnych części. Im prostszy montaż, tym lepiej.

Wszystkie wymienione wyżej cechy sprawiają, że regał metalowy to dobry wybór do małej piwnicy. Jak sprawdza się w tak trudnym do urządzenia miejscu, to i w innych też. Do dużej piwnicy czy innego pomieszczenia gospodarczego jest równie dobry.